Jesteś tutaj
Home > Trendy i życie > Jak stworzyć w hotelu wygodne i eleganckie miejsce do spania?

Jak stworzyć w hotelu wygodne i eleganckie miejsce do spania?

Pokój hotelowy to miejsce, w którym goście muszą czuć się swobodnie i komfortowo. Właściwe wyposażenie wnętrza powinno być zarówno funkcjonalne, jak i praktyczne. Dzięki temu możliwy będzie nie tylko przyjemny wypoczynek, ale także w razie potrzeby wykonywanie obowiązków służbowych.

Jakie elementy wybrać, urządzając pokój hotelowy?

Głównym i najważniejszym miejscem w pokoju hotelowym jest strefa wypoczynkowa. Powinno znaleźć się w niej łóżko podwójne lub pojedyncze w takim rozmiarze, aby zapewnić komfortowy sen. Musi ono być także dopasowane do całej aranżacji i ją dopełniać. Z reguły gościom hotelowym podobają się minimalistyczne wnętrza urządzone w stonowanych kolorach. Takie otoczenie sprzyja bowiem wypoczynkowi. W dekorowaniu pokoju warto zachować umiar, aby zbyt duża ilość dodatków nie przytłoczyła wnętrza.

Dobrym pomysłem są narzuty hotelowe, które świetnie wyglądają i chronią pościel. Mogą także być dodatkowym przykryciem. Koło łóżka powinny znajdować się szafki nocne z lampką, które umożliwią przechowywanie drobiazgów i przydadzą się np. podczas czytania książki. Nie można także zapomnieć o przygotowaniu miejsca, w którym będzie można trzymać ubrania czy bagaże. Część salonowa powinna składać się ze stolika i krzeseł, które umożliwią zjedzenie posiłku lub pracę przed komputerem. Jeśli w pokoju znajduje się telewizor, to gość powinien mieć możliwość oglądania go leżąc w łóżku. Takie rzeczy, które z pozoru wydają się drobiazgami są bardzo istotne w odbiorze całego hotelu.

Dodaj komentarz

trzy − dwa =

Top