Jesteś tutaj
Home > Trendy i życie > Na podstawie jakich cech wybrać odpowiednie buty wizytowe?

Na podstawie jakich cech wybrać odpowiednie buty wizytowe?

Wizytowe buty to nieodzowny element wyposażenia garderoby każdego Pana. Nawet jeśli na co dzień nosi się bardziej sportowo, w życiu każdego człowiek są takie sytuacje, kiedy musi wyglądać szykownie. Udając się do sklepu, warto zatem przejrzeć ubrania i zastanowić się, do czego takie obuwie będzie noszone i na jakie okazje. Co zatem wziąć pod uwagę wybierając eleganckie buty męskie?

Poziom formalności

Jest kilka typów obuwia uważanych za wizytowe. Za najbardziej szykowny model uznaje się tak zwane oxfordy w kolorze czarnym. Są sznurowane, smukłe, mają ukryty język oraz zamkniętą obłożynę. Pasują na przykład do ślubnego garnituru czy ważne spotkanie biznesowe. Jeśli mężczyzna miałby mieć tylko jedną elegancką parę, to warto by wybrał właśnie ten model. Nieco mniej formalne są buty typu derby. Wyglądają bardzo podobnie, ale obłożyna jest w tym wypadku otwarta. Do garniturów oraz bardziej nonszalanckich stylizacji świetnym wyborem będą z kolei monki lub brogsy. Te pierwsze charakteryzują się klamerkami zamiast sznurówek, a te drugie ciekawym ażurowaniem.

Kolor

Za najbardziej szykowny uznaje się czarny. Jeśli jednak sytuacja tego nie wymaga, sprawdzą się też różne odcienie brązu. Świetnie prezentują się do garniturów w każdym kolorze, szczególnie tych jaśniejszych. Można je założyć na wiele okazji, takich jak uroczystości rodzinne, mniej formalne spotkanie biznesowe, eleganckie kolacje, czy codzienne stylizacje, także te po pracy.

Materiał

Skóra naturalna to najlepszy wybór. Nie tylko świetnie się prezentuje, ale też jest wytrzymała. Dzięki temu jedna para butów będzie służyła długie lata. Modele najbardziej formalne powinny być wykonane z gładkiej skóry licowej. Natomiast do garniturów bardziej sportowych pasują też te zamszowe oraz z nubuku.

Dodaj komentarz

dwa + trzy =

Top