Jesteś tutaj
Home > Wszystko wokół domu > Jak walczyć z twardą wodą?

Jak walczyć z twardą wodą?

Na całkiem sporym obszarze kraju do naszych domów i mieszkań dociera twarda woda. Ma ona szereg wad, między innymi w przypadku, jeśli chcemy ją pić bez przegotowania, bądź wykorzystywać do prania. Trzeba używać więcej detergentu, co jest niekorzystne dla środowiska, a w przypadku spożycia mogą nam grozić sensacje żołądkowe. Czy można jakoś rozwiązać ten problem?

Instalujemy specjalne filtry

Najbardziej efektywnym rozwiązaniem jest montaż systemu filtrującego. Może on zostać zainstalowany albo przy samym punkcie poboru (np. pod zlewem w kuchni bądź umywalką w łazience), bądź na głównym rurociągu doprowadzającym wodę do lokalu. Filtry do wody w Warszawie możemy kupić w większości marketów budowlanych, a także w sklepach hydraulicznych i sanitarnych. Ich montaż jest łatwy, choć czasem może być potrzebna pomoc specjalisty. Zadaniem filtra jest stopniowe uwalnianie do pobieranej wody substancji, która ma za zadanie polepszyć jej właściwości.

Wykorzystujemy zmiękczacze

W przypadku wykorzystywania twardej wody do prania, warto zakupić specjalne środki zmiękczające. Dodaje się je do bębna bezpośrednio przed uruchomieniem pralki. Dzięki nim możemy używać takiej ilości detergentu, tak, jak gdybyśmy posiadali w naszej okolicy miękką wodę. Chronimy też w ten sposób środowisko, ponieważ proszek do prania jest dla niego o wiele większym obciążeniem, niż stosowane z mniejszą jego ilością zmiękczacze do wody Warszawa umożliwia nam ich zakup w bardzo wielu miejscach, możemy też zamówić je przez Internet, co pozwoli nam nieco zaoszczędzić.

Dodaj komentarz

cztery × 5 =

Top