Jesteś tutaj
Home > Zdrowie i dieta > Jakie usługi znajdują się w ofertach gabinetów stomatologicznych?

Jakie usługi znajdują się w ofertach gabinetów stomatologicznych?

Gabinety stomatologiczne oferują różnorodne usługi, w tym opiekę profilaktyczną, chirurgię i zabiegi w obrębie jamy ustnej, stomatologię odtwórczą i stomatologię estetyczną.

Poniżej przedstawiono niektóre z najczęściej wykonywanych zabiegów stomatologicznych:

Badania stomatologiczne

Badania te mogą obejmować zdjęcia rentgenowskie i inne testy w celu ustalenia, czy w jamie ustnej nie ma próchnicy lub choroby.

Czyszczenie i usuwanie kamienia z zębów

Podczas tego zabiegu dentysta usunie nagromadzony na zębach osad. Może on również wypolerować zęby, aby pomóc w usunięciu przebarwień spowodowanych paleniem tytoniu lub innymi czynnikami.

Wypełnienia

Jeśli masz ubytek, wypełnienie go materiałem, który pasuje do koloru naturalnego szkliwa, odtworzy strukturę zęba i wzmocni jego podstawę przed przyszłą próchnicą lub erozją spowodowaną gryzieniem lub żuciem. Wypełnienia dentystyczne wykonuje się z ceramiki, żywicy kompozytowej (tworzywa sztucznego) lub stopów złota (metalu).

Leczenie kanałowe zainfekowanych lub bardzo zniszczonych zębów

Miazga wewnątrz zęba, zawierająca naczynia krwionośne i nerwy, może ulec zakażeniu, jeśli na jej powierzchni powstaną pęknięcia spowodowane próchnicą lub urazem, powodując ból i wrażliwość podczas spożywania gorących lub zimnych pokarmów albo słodyczy.

Osoby zainteresowane szerzej usługami gabinetów stomatologicznych, mogą z powodzeniem skorzystać z takiego punktu jak Dental Care i otrzymać profesjonalną pomoc.

Dodaj komentarz

3 × dwa =

Top