Jesteś tutaj
Home > Zdrowie i dieta > Rehabilitacja po operacji stawu skokowego (lub stopy)

Rehabilitacja po operacji stawu skokowego (lub stopy)

Operacje i zabiegi wykonywane na stopach i w obrębie stawów skokowych to działania skomplikowane, których rehabilitacja wymaga dużego poświęcenia i nakładu pracy. Aby dojść do pożądanej i oczekiwanej sprawności fizycznej, należy dobrać odpowiednią terapię do formy i rodzaju zaburzenia. Jak rehabilitować kończyny dolne? W jaki sposób dobrać prawidłową metodę postępowania?

Rodzaje rehabilitacji po operacji stóp i stawów skokowych

Rehabilitacja i rekonwalescencja po zabiegach stóp i stawów skokowych uzależniona jest od wielu czynników. Wszelkie działania powinny być wykonywane pod okiem specjalisty, a terapia doprowadzić do usprawnienia kończyn dolnych oraz jej ruchomości. Długość, intensywność i stosowane narzędzia dobierane są indywidualnie do każdego pacjenta. Do najczęściej stosowanych technik działania zalicza się:

  • terapia manualna,
  • kinesiotaping,
  • fizykoterapia,
  • igłowanie,
  • ultradźwięki,
  • hydromasaże,
  • terapia laserowa, itp.

Terapia i rehabilitacja po poszczególnych zabiegach kończyn dolnych

Na stronie https://poradniastopy.pl/usluga/operacje-nerwiaka-mortona/ znajdziesz artykuł o jednym z częstych schorzeń występujących w obrębie stopy. Zabieg ten wykonywany jest rutynowo, a rokowania są zazwyczaj dobre. Rekonwalescencja podzielona jest na trzy etapy rehabilitacji wczesnej, pooperacyjnej i późnej. W celu odzyskania sprawności należy zadbać o ćwiczenia czynne i bierne, które umożliwią rozciągniecie i rozbudowę ścięgien i mięśni.

Kolejnym przypadkiem najczęściej wykonywanych zabiegów jest operacja artroskopii, a artykuł na stronie https://poradniastopy.pl/usluga/artroskopia-stawu-skokowego/ dokładnie opisuje przebieg działań oraz postępowanie po zabiegu. Rehabilitacja pozabiegowa uzależniona jest od stanu zdrowia pacjenta, a do rekonwalescencji wykorzystywane są najnowsze i najskuteczniejsze metody.

Dodaj komentarz

dziewiętnaście − pięć =

Top