Jesteś tutaj
Home > Trendy i życie > Makijaż permanentny oczu – jak pielęgnować oczy po zabiegu?

Makijaż permanentny oczu – jak pielęgnować oczy po zabiegu?

Makijaż permanentny rozwiązuje wiele problemów za jednym zamachem – nie musimy wstawać wcześniej, by drżącą ręką narysowywać idealną kocią kreskę. Nie musimy też dłużej użerać się z osypującymi się cieniami do powiek. A co najważniejsze, możemy wyjść z domu w każdej chwili i zawsze będziemy wyglądać tak samo dobrze. Nowoczesne techniki upiększania nie wyłączają nas z życia, niemniej są obwarowane konkretnymi wskazaniami, o których lubimy zapominać.

Najważniejsze jest niewidoczne dla oczu – odpowiedzialna pielęgnacja i profilaktyka pozabiegowa

Przedwcześnie mijający rezultat nie wynika ze złej woli kosmetyczki lub materiałów podłej jakości, a często bywa skutkiem braku wiedzy samej klientki. Bezpośrednio po wizycie musimy odpuścić wszystko, co mogłoby dodatkowo podrażnić podrażnioną już skórę. Rezygnujemy ze zbyt gorącego prysznica, przebywania w saunie lub kąpieli w chlorowanej wodzie przez przynajmniej dziesięć dni. Nie dotykamy powiek brudnymi rękami, nie trzemy oczu, a jeśli dotychczas nosiłyśmy soczewki kontaktowe, zdecydujmy się na okulary. Z uwagi na potrzebę głębokiej regeneracji skóry starajmy się stosować jedynie sprawdzone środki pielęgnacyjne, które nawilżą i ochronią jednocześnie.

Świetnym wyborem będą kosmetyki apteczne. Obecnie istnieją całe serie dedykowane osobom w trakcie kuracji dermatologicznych. Toniki z alkoholem wysuszające kwasy i retinoidy schowajmy do szuflady – od teraz za najlepszego przyjaciela będziemy mieli dobry krem przeciwsłoneczny z wysokim filtrem, dzięki czemu unikniemy przebarwień i zmian pigmentu. Dobrze też unikać popularnych odżywek wpływających na szybszy wzrost rzęs – zazwyczaj zawierają niebezpieczne składniki. Nadużywanie skutkuje rozszerzeniem naczyń krwionośnych i bolesnością powiek. O tym wszystkim poinformują nas doświadczeni profesjonaliści po wykonaniu zabiegu makijażu permanentnego oczu.

Jeśli pasjonujemy się nowinkami pielęgnacyjnymi albo poszukujemy ciekawej drogi rozwoju zawodowego, warto rozejrzeć się za szkoleniem, które umożliwi zdobycie doświadczenia oraz usystematyzowanie posiadanej już wiedzy, jeden z kursów wartych szczególnej uwagi znajdziemy tutaj: https://www.permanentny.com/kurs-makijazu-permanentnego. Zabiegi kosmetyczne z dnia na dzień robią się coraz popularniejsze przez wzgląd na spektakularne efekty, które można uzyskać przy stosunkowo niskim nakładzie kosztów. Rezultat jest indywidualnie dobierany do potrzeb i typu urody każdej klientki. Najwyższa pora, by wyobrażenie o upiększaniu permanentnym jako krzykliwym, wręcz teatralnym makijażu, odeszło do lamusa.

Dodaj komentarz

5 × 5 =

Top