Jesteś tutaj
Home > Trendy i życie > Nauka języka angielskiego – za pomocą jakich narzędzi przebiegnie szybko i sprawnie?

Nauka języka angielskiego – za pomocą jakich narzędzi przebiegnie szybko i sprawnie?

Dobra znajomość języka angielskiego jest dziś kluczem do komfortowych podróży zagranicznych i udanej kariery zawodowej. Z tego względu wiele osób dotąd niezainteresowanych tym językiem, rozpoczyna jego naukę. Aby przebiegła ona sprawnie i przyjemnie, warto skorzystać z pewnych narzędzi. Do każdego będzie pasował inny styl nauki i inny zestaw przyborów, z tego względu warto nieco zagłębić się w temat i znaleźć sposoby nauki idealne dla siebie.

Narzędzia dla wzrokowca

Zeszyty, notesy, zakreślacze, kolorowe długopisy, komputer z notatnikiem

Osoby, które najłatwiej zapamiętują informacje dzięki zmysłowi wzroku, powinny zainteresować się zastosowaniem kolorów w swoich notatkach. Przykładowo, możesz zapisać słowo po angielsku wyróżniającym się kolorem, a tłumaczenie czarnym długopisem lub użyć kolorowych zakreślaczy. Dobrym pomysłem jest tworzenie map myśli lub wieszanie wykonanych notatek na tablicy korkowej w pokoju.

Narzędzia dla słuchowca

Podcasty, audiobooki, własne nagrania, telefon ze słuchawkami

Jeśli jesteś słuchowcem, najlepiej będziesz uczył się poprzez słuchanie. Warto skorzystać z darmowych podcastów dostępnych w różnych aplikacjach streamingowych albo słuchać audiobooków. Słuchanie to dobry sposób na naukę podczas podróży np. autobusem. Możesz nagrać swój głos, gdy wymawiasz słowa, których musisz się nauczyć i potem odtwarzać je za pomocą telefonu i słuchawek w czasie drogi do szkoły lub pracy. Dobrym pomysłem są też szkoły językowe, dzięki którym można podszkolić swój angielski Żyrardów, jako jedno z wielu miast w Polsce oferuje takie profesjonalne usługi.

Narzędzia dla kinestetyka

Słowniki, podręczniki, zeszyty, długopisy

Jako kinestetyk najprościej zapamiętasz rzeczy, które samodzielnie wykonasz. Z tego względu załóż własny zeszyt do słówek i gramatyki. Możesz wykonywać rozmaite mapy myśli i inne ręczne notatki. W Twoim przypadku ważne, by były wykonywane ręcznie. Możesz wiele zapamiętać dzięki ruchom własnej ręki. Dlatego korzystając ze sprawdzonych słowników i podręczników, stwórz swój własny kompleksowy podręcznik języka angielskiego.

Dodaj komentarz

2 + 13 =

Top