Jesteś tutaj
Home > Wypoczynek > Układanki i puzzle – kreatywne zabawy wspomagające rozwój dziecka

Układanki i puzzle – kreatywne zabawy wspomagające rozwój dziecka

Rynek dziecięcy przesycony jest wręcz zabawkami, puzzlami, elektronicznymi urządzeniami czy logicznymi łamigłówkami. Duża oferta może i z początku przytłacza, ale jej bezwzględną korzyścią jest to, iż pośród całego asortymentu znaleźć możemy i towar perfekcyjnie łączący walory edukacyjne z rozrywkowymi. 

Świetny sposób na nudę!

Puzzle to jedna z najstarszych klasycznych zabaw – zarówno dla dzieci, jak i dla dorosłych. Pozytywnie wpływa na naszą pamięć, kreatywne myślenie, a jednocześnie rozwija zdolności manualne. Aby puzzle nie stały się prezentem, do którego dziecko szybko się zniechęci, dobrze jest dostosować ich poziom trudności nie tylko do wieku malucha, ale i jego doświadczenia z tym rodzajem rozrywki. Natomiast dla tych poszukujących bardziej oryginalnych i wyrazistych metod rozrywkowo-edukacyjnych polecane są kostki Zcube. Sprawdzą się głównie w tych momentach, w których mamy odrobinę czasu wolnego i chcielibyśmy wykorzystać go w kreatywny sposób. Warto zachęcić nasze dziecko, aby zabierało taką kostkę ze sobą do szkoły, a następnie dzieliło się z nami swoimi postępami. 

Z kolei dla tych już odrobinę bardziej doświadczonych użytkowników układanek logicznych polecany jest megaminx. Produkt ten dostępny jest chociażby na tej stronie: https://speedcube.pl/37-megaminx. Wiele kształtów, kolorów oraz możliwości ułożenia łamigłówki kreuje z kostki zabawkę edukacyjną, która nie opuści szybko dziecięcej głowy. Jeśli widzimy, że maluch zaangażował się w to działanie, można zachęcić go do dalszych postępów, poprzez inne modele, o wyższym poziomie trudności.

Dodaj komentarz

pięć × 2 =

Top