Jesteś tutaj
Home > Branża budowlana > Narzędzia dla złotej rączki – jaki sprzęt jest najlepszy?

Narzędzia dla złotej rączki – jaki sprzęt jest najlepszy?

Złota rączka to człowiek, który potrafi naprawić niemal wszystko. Ale do tego potrzebuje odpowiednich narzędzi. Jaki sprzęt będzie dla niego najlepszy?

Narzędzia, które można kupić

W zależności od typu prac wykonywanych przez majsterkowicza, powinien on mieć pod ręką dobrze wyposażoną skrzynkę lub torbę narzędziową, a w niej różnego typu sprzęt. I chodzi nie tylko o jego różnorodność ale również markę, co często wprost przekłada się na jakość i trwałość. Wielu doświadczonych mechaników i majsterkowiczów poleca narzędzia Knipex.

Jednym z podstawowych narzędzi, w jakie powinien być wyposażony pan złota rączka, są szczypce uniwersalne czyli tzw. kombinerki. Posiadając szczypce Knipex, można liczyć na ich długie użytkowanie, gdyż ta niemiecka marka może poszczycić się dużą dbałością o precyzję wykonania i trwałość materiałów.

W zestawie narzędzi powinny również znaleźć się różnego rodzaju wkrętaki (płaskie i krzyżowe). Materiał, z jakich są one wykonane ma bardzo duży wpływ na ich zużycie. Wkrętaki słabej jakości szybko przestają się nadawać do użytku, gdyż wyginają się i co gorsza ulegają wyszczerbieniu.

Podobnie wygląda sytuacja kluczy oczkowych lub płaskich, które również są niezbędne do wykonania wielu prac. Jeśli są słabej jakości, mogą pęknąć albo się rozgiąć. Warto mieć na wyposażeniu klucz regulowany, którego rozstaw można dopasować do rozmiaru nakrętki czy śruby.

Nie sposób nie wspomnieć tutaj o młotku oraz o różnego rodzaju elementach łączeniowych, takich jak gwoździe, wkręty, opaski zaciskowe czy taśma.

Dodaj komentarz

trzynaście − 11 =

Top