Jesteś tutaj
Home > Rynek i biznes > Co obejmuje prawo cywilne

Co obejmuje prawo cywilne

Znajomość, przynajmniej, podstawowych zasad prawa oraz kodeksów prawnych pozwoli nam na skuteczne poruszanie się podczas bardziej zawiłych konfrontacji administracyjnych czy sądowych. Jednak, da nam także pewność odnośnie tego, co jest dozwolone, jakie prawa nam przysługują, a jakie nie. Dzięki temu, zminimalizujemy ryzyko oszukania nas czy nagięcia prawa bez naszej świadomości, co skutkować mogłoby poważnymi konsekwencjami.

Prawo cywilne – co obejmuje i jaki ma zakres?

Jednym z filarów prawa jest prawo cywilne. Jest on jednym z najobszerniejszych, gdyż dotyczy większości działań przez nas podejmowanych. Dlatego też, zostało podzielone na pomniejsze kategorie, które z założenia miały ułatwić poruszanie się po nim. Prawnik prawa cywilnego w Poznaniu czy innym mieście, na pewno doradzi, czy dana sprawa kwalifikuje się do tego rodzaju prawa. Do najistotniejszych z nich należą: prawo pracy, prawo handlowe czy prawo własności intelektualnej. Jak możemy zauważyć, wchodzi ono w praktycznie każdą kategorię naszego życia. Jednak tym, co odróżnia prawo cywilne od innych praw jest to, iż dotyka ono wyłącznie jednostkę indywidualną, a nie odnosi się do większej grupy.
Z racji na obszar jaki zajmuje prawo cywilne, ogromna część rozpraw odbywających się w sądach dotyka właśnie tego filaru prawa. Zazwyczaj są to sprawy błahe lub proste, jednak występują też te bardziej złożone, charakteryzujące się dużo większą stawką. Dlatego też duża część adwokatów kształci się specjalistycznie w kierunku prawa karnego, gdyż jest to dla nich nie tylko możliwość na szybki rozwój kariery, awans, ale i satysfakcjonujące zarobki. Wynajmując takiego np. adwokata we Wrześni, zawsze warto zabezpieczyć się pod pewnym kątem i poznać podstawowe zasady działania prawa cywilnego.

Dodaj komentarz

pięć × 4 =

Top