Jesteś tutaj
Home > Zdrowie i dieta > Co zrobić, gdy dziecko ma problemy z koordynacją ruchową?

Co zrobić, gdy dziecko ma problemy z koordynacją ruchową?

Koordynacja ruchowa jest niezwykle istotna w prawidłowym funkcjonowaniu człowieka. Tyczy się to zarówno dorosłych, jak i zwłaszcza małych dzieci. Nic zatem dziwnego, że wielu rodziców, którzy zauważają u swojej pociechy objawy takie jak niepewny chód lub problem z koordynacją ruchów na linii ręka – oko, szukają porady u specjalisty. Do kogo zatem udać się w przypadku zaobserwowania wspominanych symptomów u swojego dziecka?

Wykwalifikowani specjaliści z zakresu pediatrii

W przypadku dzieci bardzo ważnym jest, by reagować jak najszybciej, nim maluch rozwinie negatywne w skutkach nawyki oraz póki jest czas na odwrócenie rozmaitych przyczyn braku koordynacji ruchowej w jak najwcześniejszym etapie jego rozwoju. Dobrym pomysłem może być zwrócenie się do specjalisty, jakim jest np. ortopeda dziecięcy w Warszawie w celu znalezienia źródła problemu. Jeśli wynika on z budowy kostnej, np. ze skrzywienia kręgosłupa lub wad postawy, istnienie duża szansa na szybkie postawienie diagnozy i rozwikłanie kłopotu dziecka.

Zdarza się jednak, że problemy z poruszaniem lub koordynowaniem ruchów wynikają z problemów neurologicznych, tj. z zaburzeń pracy lub przesyłu informacji w mózgu. Specjalistą, do którego należy się udać w przypadku takiego podejrzenia, jest dziecięcy neurolog w Warszawie, który zleci odpowiednie badania, np. rezonans magnetyczny albo EEG. Dzięki temu wzrasta szansa na odnalezienie źródła charakterystycznych objawów, np. problemów z utrzymaniem równowagi oraz ich skuteczne wyleczenie.

Dodaj komentarz

3 × dwa =

Top