Jesteś tutaj
Home > Rynek i biznes > Jak karmić kury?

Jak karmić kury?

W związku z tym, jak popularne stały się ostatnimi czasy uprawy ekologiczne, wiele osób stawia szczególny nacisk na dokonywanie zakupu możliwie największej ilość produktów spożywczych typu eko. Mowa tu między innymi o warzywach i owocach, a także jajkach. W przypadku tych ostatnich, dobrym rozwiązaniem jest rozpoczęcie hodowli kur na własny użytek. Dzięki temu będziemy mieli zapewnione zarówno wspomniane wcześniej jajka, jak i również zdrowe i świeże mięso. Aby jednak wyżej wymienione były w pełni wartościowe, należy zapewnić kurom odpowiednie wyżywienie. W związku z tym w niniejszym artykule, odpowiemy sobie właśnie na pytanie – czym karmić kury?

Żywienie kur – to warto wiedzieć 

Podstawowy produkt żywienia kur stanowi ziarno, które podaje się im w formie rozdrobnionej. Nie mniej jednak nie jest ono produktem na tyle wartościowym, aby dostarczyć kurze odpowiednią ilości białka, witamin oraz składników mineralnych. W związku z tym faktem warto wzbogacić je o rozmaite zioła, owoce i warzywa. Ważne jest również dostarczanie kurom wody pitnej. W tym wypadku sprawdzą się poidła dla kur systematycznie napełnianie wodą.

Należy pamiętać o tym, że na jakość mięsa i jajek ma również wpływ to, w jakich warunkach kury żyją na co dzień. Dlatego też należy zadbać o dobrze zorganizowany kurnik, w którym będą miały one zapewniony pełen komfort. Odpowiednie produkty do jego wyposażenia można znaleźć między innymi na poszczególnej stronie https://sklep.farmazuromin.pl/. Zapewnienie kurom swobody, w połączeniu z właściwym odżywianiem z całą pewnością pozwolą na osiągnięcie upragnionego efektu.

Dodaj komentarz

19 − siedem =

Top