Jesteś tutaj
Home > Wszystko wokół domu > Wyposażenie sypialni – jak połączyć klasykę z nowoczesnością?

Wyposażenie sypialni – jak połączyć klasykę z nowoczesnością?

Sypialnia to jedno z ważniejszych pomieszczeń w całym domu. To właśnie tu, zdaniem specjalistów, spędzamy około ośmiu godzin dziennie. Choćby z tego powodu warto zadbać o wyposażenie zgodne z naszymi potrzebami oraz gustem estetycznym. Coraz więcej ludzi decyduje się na łączenie stylów, upatrując w tym szansę na dłuższe utrzymanie pomieszczenia w takim samym wystroju przez kilka lat albo z potrzeby mieszania różnych gatunków, nie mogąc zdecydować się na jeden z nich. W związku z tym powstaje pytanie jak połączyć swa skrajne style ze sobą, by uzyskać satysfakcjonującą całość. Jak zawrzeć elementy klasyki i nowoczesności w sypialni?

Sztuka kompromisu oraz dobrego smaku

Dobrym tłem dla obu tych stylów oraz wyposażenia, jakie mogą stanowić ekstrawaganckie, a z całą pewnością wyraziste meble modern, może być biel ścian. Bardzo neutralny kolor pozwoli zaistnieć pozostałym elementom wystroju, podkreślając ich wyjątkowość. Doskonałym przełamaniem tej sterylności mogą być drewniane dodatki lub części wyposażenia wykonane właśnie z tego tworzywa. Klasyczne meble w stylu francuskim są tego idealnym przykładem. Sypialniane łoże może być ozdobione wspaniale rzeźbionym wezgłowiem.

Z kolei nowoczesna pościel oraz poduszki mogą przełamać osiągnięty w ten sposób klasyczny wymiar. Nowoczesność może się również objawiać w postaci dodatków do sypialni, np. obrazów lub popularnych plakatów. Zaś tradycyjne elementy to z pewnością lustra z pozłacanymi ramami czy stoliki nocne. Współczesnym akcentem może też być dywan.

Dodaj komentarz

siedemnaście − 3 =

Top